KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15664361
nr 1566 4361
Harald Öman
(1906-1946), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1937, Stilleben. Olja på pannå, 45x50 cm, yttermått inklusive ram: 57x62 cm
Harald Öman, svensk målare och tecknare född i Örnsköldsvik 1906, död där 1946 .
Utrop:
500 kr
måndag 25 september 2023
kl 19:14:08
Harald Öman
Läs mer om Harald Öman